Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
105 років тому, саме того зимового дня, в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було проголошено рішення про об’єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
Так, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об’єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього тривалого й болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава.
В пам'ять про вікопомний день 1919-го, бібліотека коледжу презентувала інформаційно-книжкову виставку «Як одне сонце на небі, так єдина Україна на землі!»