Відокремлений структурний підрозділ
"Криворізький фаховий коледж
Національного авіаційного університету"
SEPARATED STRUCTURAL SUBDIVISION "KRYVYI RIH PROFESSIONAL COLLEGE OF NATIONAL AVIATION UNIVERSITY"
Меню
26 квітня – День пам`яті Чорнобильської трагедії
2022-04-26

E:\Чернобыль\94632410_597534870889935_2811633278707040256_n.jpg

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Ім’я їй — Чорнобиль… Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ найбільшої у світі техногенної та екологічної катастрофи.

Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильській АЕС призвів до вселюдської, планетарної трагедії яка забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, вимусила сотні тисяч місцевих жителів покинути свої домівки назавжди.

У результаті катастрофи 1986 року радіоактивного забруднення зазнали 2,3 тисячі населених пунктів у 12 областях України загальною площею 50 тисяч квадратних кілометрів. Сьогодні загальна площа зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення становить близько 2600 квадратних кілометрів. За розрахунками експертів, сумарний викид радіоактивних речовин, які потрапили внаслідок вибуху у навколишнє середовище, становить 50 мільйонів кюрі, що еквівалентно вибуху 100 хіросімських атомних бомб.

Сліди чорнобильського попелу знайдені на багатьох континентах, чорнобильський атом вразив не лише Україну, а й Білорусь, Росію, північно-західну Європу, дійшовши навіть до Північної Африки, Канади та Японії. Але для України чорнобильська трагедія стала лихом, яке з нею назавжди.

Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.

До цієї трагічної дати у житті нашої країни і всього людства працівники бібліотеки підготували інформаційну виставку «Чорнобиль. Ми пам’ятаємо...!», яка експонується у холі коледжу.