Меню
27 жовтня – День української писемності та мови
2024-10-25

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято пов`язане із вшануванням Православної церквою України пам`яті преподобного Нестора-літописця - монаха Києво-Печерської лаври, автора літопису «Повісті минулих літ». Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів.

А от витоком сучасної літературної української мови вважається відома поема «Енеїда» Івана Котляревського − перша масштабна пам`ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ – зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.

Отже, варто докладати зусиль аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.

До цієї святкової дати бібліотека коледжу підготувала медіа-презентацію «Видатні сучасники про значення мови».

Також можете переглянути відео за посилання: https://www.youtube.com

page-up