70-річча коледжу
2021-10-11

Історії коледжу присвячується.

Тисячоліттями людство марило про небо. І, починаючи з самого першого польоту братів Райт, і до наших днів професія льотчика завжди була оповита ореолом романтики.

Але насправді професіонали знають точно: в авіації все найцікавіше, найскладніше і найважливіше відбувається на землі.
І саме тому в усіх аеропортах пострадянського простору і навіть значно далі знають і цінують Криворізький авіаколедж, який протягом 70 років випускає фахівців з технічного обслуговування обладнання літаків - професіоналів найвищого класу, тих, без яких була б неможлива романтика польотів.

Криворізький авіаколедж - одне з найстаріших і найавторитетніших навчальних закладів цивільної авіації.

У березні 1945 року наказом начальника ГУ ЦПФ маршала авіації Астахова Ф.А. від 05.04.1945 р. Актюбінська авіашкола ЦПФ перейменована в Криворізьку авіашколу пілотів ЦПФ та перебазована в місто Кривий Ріг.

В 1947 році Криворізька авіашкола пілотів ЦПФ перейменована в Криворізьке льотне училище ЦПФ.

Історія коледжу бере початок з червня 1951 року, коли був підписаний наказ начальника Головного управління ЦПФ від 12.06.1951 року № 0202 про створення Криворізького авіаційного училища спецслужб цивільного повітряного флоту (КРАУСС ЦПФ) на базі Криворізького льотного училища ЦПФ та перебазованої Арзамаської школи авіаційних радистів ЦПФ.

Випуск пілотів Криворізького льотного училища

Змичка 1950-ті «Тут будуть навчальні корпуси»

У вересні 1951 року проведено перший набір – 122 курсанти за двома спеціальностями:

• експлуатація радіообладнання літаків;
  • експлуатація авіаприладів і електрообладнання літаків.

За цими двома спеціальностями було відкрито також заочне відділення.

З 1 жовтня 1952 року організовані курси з вдосконалення інженерного складу Аерофлоту (далі - КВІНЖ).

У 1958 році вперше збільшився набір курсантів до 150 осіб.

У 1960 році вводиться в експлуатацію новий 4-х поверховий навчальний корпус, котельня, житловий будинок.

Закладання фундаменту нового навчального корпусу

Новий навчальний корпус 1960 р.

Перша авіатехнічна база на території сучасного коледжу 50-60-ті рр..

(на місці столової та плацу)

Перша авіатехнічна база на території сучасного коледжу 50-60-ті рр..

(на місці столової та плацу)

З 10.01.1960 року в училищі розпочалася перепідготовка авіаційних спеціалістів із країн народної демократії. Першими були спеціалісти з Народної Республіки Болгарії та Німецької Демократичної Республіки.

З вересня 1961 року набір курсантів збільшився до 320 осіб. У цьому ж році побудовано лабораторний корпус і їдальню.

У 1964 році вводиться в експлуатацію зимовий клуб на 570 місць. У 1966 році – молодіжний зал відпочинку, в 1967 році – 5-ти поверховий гуртожиток для курсантів та амбулаторія з лікувальними кабінетами. Все це дозволило збільшити набір до 500 осіб.

Випуск курсантів 1960 року

Будівництво зимового клубу