4 червня - День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України
2024-06-04

За рiшенням Генеральної Асамблеї ООН вiд 19 серпня 1982 року щороку 4 червня у свiтi вiдзначається Мiжнародний день безневинних дiтей - жертв агресiї.

Згiдно з Постановою Верховної Ради України вiд 1 червня 2021 року № 1490-IX 4 червня в Українi є Днем вшанування пам'ятi дiтей, якi загинули внаслiдок збройної агресiї Росiйської Федерацiї проти України.

Починаючи з 2014 року через вiйськову агресiю українськi сiм'ї та дiти перебувають у постiйнiй небезпецi, отримують травми, поранения i втрачають життя. Iз 2014 року по червень 2021 року загинуло щонайменше 240 дiтей.

Вiдповiдно до iнформацiї з державного порталу «Дiти вiйни» станом на 27 травня 2024 року внаслiдок збройної агресiї РФ проти України Офiсом Генерального прокурора зафiксовано 1311 випадкiв поранения дiтей та 548 фактiв загибелi дiтей, в Кривому Розі – троє загиблих дітей.

Проте такi данi не є остаточними, оскiльки неможливо отримати достовiрної iнформацiї через активнi бойовi дiї i тимчасову окупацiю частини територiї України.

Пам'ять кожної безневинної дитини - жертви aгpeciї - має бути, вшановано в Українi.