Відокремлений структурний підрозділ
"Криворізький фаховий коледж
Національного авіаційного університету"
SEPARATED STRUCTURAL SUBDIVISION "KRYVYI RIH PROFESSIONAL COLLEGE OF NATIONAL AVIATION UNIVERSITY"
Меню
10 порад першокурсникам

Першокурснику завжди важко, тому досвідчені студенти поділилися деяким досвідом виживання:

  1. Проведи розвідку. У перші ж дні дізнайся максимум інформації про розташування аудиторій, свого відділення, бібліотеки, ідальні тощо. Це допоможе тобі швидко орієнтуватись і менше нервувати.
  2. Дізнайся розклад. У перший же день, а ще краще напередодні твоїм обов’язком є довідатися розклад. Як кажуть досвідчені спуденти, розклад – це Біблія студента. А опісля ще кориснішим буде у найкоротші терміни вивчити його: коли яка пара і хто проводить. Знатимеш це – і одногрупники до тебе потягнуться.
  3. Збери інформацію про викладачів. Після ознайомлення з розкладом слід дізнатися дещо і про викладачів. Це надзвичайно важливо: знати хоча б ПІБ та предмет, який читає той чи інший викладач. Це життєво необхідний мінімум. А ще краще знати про викладачів якнайбільше (звички, типові вимоги до студентів, особливості роботи і ставлення до студентів). І потеревенити з одногрупниками буде про що, і особистість викладача стане цікавішою, а найголовніше – допоможе знайти підхід до педагога.
  4. Заведи корисні знайомства. Люди – це ресурс. Викладачі дадуть тобі знання. А хто ж поділиться досвідом студентського життя? Тому слід максимально використати оточення: заприятелюй зі старшокурсниками. Вони вже чимало відчули на собі й із задоволенням поділяться інформацією про студентські лайфхаки.
  5. Навчись вчитися. Якщо досі цього не зробив. Мета навчання в коледжі саме в цьому – навчити тебе працювати з інформацією максимально якісно. Коледж не дасть тобі багаж з обмеженими знаннями, він покаже тобі, що межі знанням немає, і що основну їх частину отримуєш ти сам. Викладачі – лише арбітри, модератори, вони направляють тебе в потрібне русло.
  6. Розстав пріоритети. У будь-якому навчальному закладі є профільні предмети, а є предмети для загального розвитку. Оскільки ти прийшов до ВНЗ, отже, хочеш отримати певну спеціальність. Тому визнач для себе важливість кожного предмета і відповідно розподіли свою увагу на них.
  7. Став питання. Ціль студента – пізнати світ. Тому якщо чогось не знаєш – запитуй. Це абсолютно нормально щось не розуміти й питати у викладачів. Питливий студент – завжди добре! Забудь про незручність, сором’язливість тощо. Не соромно не знати, соромно – не вчитись.
  8. Дізнайся усі плюси студентського квитка. Твій студквиток – це воістину магічний документ. Це знижки на міжміський та міський транспорт, «Дні студента» у кафе, кінотеатрах та розважальних центрах тощо.
  9. Насолоджуйся студентством. Подорожуй, гуляй, знайомся із новими людьми, розважайся і вчись – і цей час, поки ти носиш звання студента, стане золотою добою твого життя.
  10. Будь активним. Або стань таким. Завжди і всюди. У твоїх венах тече не кров, у них тече молодість. Тому будь активним на лекціях, семінарах. Бери участь у студентському житті: усі події, що стаються у нашому коледжі, заслуговують на увагу!

Цікавого та насиченого навчання!