голова циклової комісії філологічних та природничих дисциплін,
Літовка Тетяна Володимирівна
Ласкаво просимо на циклову комісію філологічних та природничих дисциплін
Історія циклової комісії
Згідно з наказом про формування структурних підрозділів 02.10.2000 р. була створена циклова комісія математики та природознавчих дисциплін (МПН) Наказ №264. Головою циклової комісії математики та природознавчих дисциплін (МПН) стає Ніконова О.П.
В 2002 році було створено дві незалежних циклових комісії. Головою циклової комісії математики стала Щигрінцова О.В. та головою циклової комісії природознавчих дисциплін стала Герасимова К.В.
З 2008 року керівництво перейняла Тихоступ Вікторія Володимирівна.
У свою чергу згідно з наказом № 123/од у 2011 році була створена циклова комісія філологічних дисциплін. Засновником та першим керівником циклової комісії була Петреченко Ірина Батакоївна.
У результаті злиття двох циклових комісій: природничих та філологічних дисциплін, 1 вересня 2019 року утворилася нова циклова комісія філологічних та природничих дисциплін на чолі з Тихоступ Вікторією Володимирівною. У зв’язку з переходом Вікторії Володимирівни на посаду завідувача відділення виробничої практики, організації та контролю навчального процесу (завідувач навчального відділу) керівництво комісією з 01.09.2020 року перейняла Літовка Тетяна Володимирівна.
Склад циклової комісії
Освітній процес на цикловій комісії філологічних та природничих дисциплін забезпечує 12 педагогічних (науково-педагогічних) працівників, серед яких 1 кандидат наук, 3 викладача-методисти, мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 92%, «спеціаліст першої категорії» - 8%.
Тихоступ Вікторія Володимирівна - викладач-методист, викладач вищої категорії хімії та екології;
Петреченко Ірина Батакоївна - викладач-методист, викладач вищої категорії української мови та літератури;
Рибікова Світлана Степанівна - викладач вищої категорії української мови та літератури;
Літовка Тетяна Володимирівна - викладач першої категорії хімії;
Чернушкіна Юлія Геннадіївна - викладач вищої категорії біології та хімії;
Кишинівська Альона Олександрівна- викладач вищої категорії біології та хімії;
Марченко Аліна Анатоліївна - викладач вищої категорії української мови та літератури;
Пивовар Альона Вікторівна- викладач вищої категорії української мови та літератури;
Андріященко Валерія Геннадіївна- викладач першої категорії української мови та літератури;
Сергєєва Тетяна Іванівна - викладач вищої категорії безпеки життєдіяльності та охорони праці;
Пасічна Олена Вікторівна - кандидат філологічних наук, вчене звання - доцент, викладач-методист, викладач вищої категорії української мови та літератури;
На сьогоднішній день циклова комісія філологічних та природничих дисциплін здійснює підготовку фахівців освітньо-професійного ступеню «Фаховий молодший бакалавр» та освітнього ступеню «Бакалавр»
Педагогічні (науково-педагогічні) працівники циклової комісії забезпечують викладання таких основних дисциплін:
Діяльність циклової комісії
Робота комісії орієнтована не лише на формування компетенцій з дисциплін у здобувачів освіти коледжу, а й на всебічний розвиток молодого покоління.
Основна мета роботи циклової комісії: виявлення обдарованих здобувачів освіти, стимулювання розвитку інтелектуальних і пізнавальних можливостей здобувачів освіти, створення умов для самопізнання і самореалізації здобувачів освіти, розвиток пізнавальних здібностей здобувачів освіти, їх творчу активність, прищеплювання любові до обраної професії.
З цією метою систематично проводяться різні позанавчальні заходи як теоретичного так і інтерактивного характеру. Здобувачі освіти залучаються до міжнародних, всеукраїнських, загальноміських та регіональних науково-практичних конференцій, конкурсів, олімпіад, таких як Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародна науково- практична конференція «Авіація і космонавтика», регіональний психолого-природничий конкурс – шоу «Найкмітливіший і найрозумніший», психолого- природничий конкурс – шоу «Природознавець-дослідник», «Єдність в розмаїтті», Всеукраїнська конференція творчих робіт «Козацтво – традиції через роки».
У межах коледжу організовуються творчі зустрічі, перформанси («Говори українською», «Книжка завжди у моді» …), інтелектуально-розважальні ігри («Хто попереду?»), фестивалі («Мандруємо країнами світу»), літературні вечори («Художня спадщина Тараса Шевченка»), флешмоби («Збережемо ліси України», «Здоровий колір планети – ЗЕЛЕНИЙ!» «UA Day»), фотофлешмоби (#ШевченкоЗаряджає, Стріт-арт Шевченко) відеофлешмоби (#ЛінаНадихає), олімпіади, тощо
Для реалізації наукового потенціалу здобувачів освіти діють наукові секції: «Проект», «Anima» та «Цікавий світ».
А з 01 вересня 2023 року на комісії працюють ще два наукові гуртки «Прикладна екологія» та «Культура професійного мовлення».