Загальна інформація циклової комісії філологічних та природничих дисциплін (ФПД)

голова циклової комісії філологічних та природничих дисциплін,
Літовка Тетяна Володимирівна

Ласкаво просимо на циклову комісію філологічних та природничих дисциплін

Історія циклової комісії

Згідно з наказом про формування структурних підрозділів 02.10.2000 р. була створена циклова комісія математики та природознавчих дисциплін (МПН) Наказ №264. Головою циклової комісії математики та природознавчих дисциплін (МПН) стає Ніконова О.П.

В 2002 році було створено дві незалежних циклових комісії. Головою циклової комісії математики стала Щигрінцова О.В. та головою циклової комісії природознавчих дисциплін стала Герасимова К.В.

З 2008 року керівництво перейняла Тихоступ Вікторія Володимирівна.

У свою чергу згідно з наказом № 123/од у 2011 році була створена циклова комісія філологічних дисциплін. Засновником та першим керівником циклової комісії була Петреченко Ірина Батакоївна.

У результаті злиття двох циклових комісій: природничих та філологічних дисциплін, 1 вересня 2019 року утворилася нова циклова комісія філологічних та природничих дисциплін на чолі з Тихоступ Вікторією Володимирівною. У зв’язку з переходом Вікторії Володимирівни на посаду завідувача відділення виробничої практики, організації та контролю навчального процесу (завідувач навчального відділу) керівництво комісією з 01.09.2020 року перейняла Літовка Тетяна Володимирівна.

Склад циклової комісії

Освітній процес на цикловій комісії філологічних та природничих дисциплін забезпечує 12 педагогічних (науково-педагогічних) працівників, серед яких 1 кандидат наук, 3 викладача-методисти, мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 92%, «спеціаліст першої категорії» - 8%.

Тихоступ Вікторія Володимирівна - викладач-методист, викладач вищої категорії хімії та екології;

Петреченко Ірина Батакоївна - викладач-методист, викладач вищої категорії української мови та літератури;

Рибікова Світлана Степанівна - викладач вищої категорії української мови та літератури;

Літовка Тетяна Володимирівна - викладач першої категорії хімії;

Чернушкіна Юлія Геннадіївна - викладач вищої категорії біології та хімії;

Кишинівська Альона Олександрівна- викладач вищої категорії біології та хімії;

Марченко Аліна Анатоліївна - викладач вищої категорії української мови та літератури;

Пивовар Альона Вікторівна- викладач вищої категорії української мови та літератури;

Андріященко Валерія Геннадіївна- викладач першої категорії української мови та літератури;

Сергєєва Тетяна Іванівна - викладач вищої категорії безпеки життєдіяльності та охорони праці;

Пасічна Олена Вікторівна - кандидат філологічних наук, вчене звання - доцент, викладач-методист, викладач вищої категорії української мови та літератури;

На сьогоднішній день циклова комісія філологічних та природничих дисциплін здійснює підготовку фахівців освітньо-професійного ступеню «Фаховий молодший бакалавр» та освітнього ступеню «Бакалавр»

Педагогічні (науково-педагогічні) працівники циклової комісії забезпечують викладання таких основних дисциплін:

• Хімія;
  • Біологія;
  • Географія;
  • Екологія (Основи екології);
  • Органічна хімія;
  • Фізична хімія;
  • Фізико-хімічні методи аналізу;
  • Загальна та неорганічна хімія;
  • Хімія та електрорадіоматеріали;
  • Основи охорони праці та безпека життєдіяльності;
  • Українська мова;
  • Українська література;
  • Зарубіжна література;
  • Українська мова за професійним спрямування.

Діяльність циклової комісії

Робота комісії орієнтована не лише на формування компетенцій з дисциплін у здобувачів освіти коледжу, а й на всебічний розвиток молодого покоління.

Основна мета роботи циклової комісії: виявлення обдарованих здобувачів освіти, стимулювання розвитку інтелектуальних і пізнавальних можливостей здобувачів освіти, створення умов для самопізнання і самореалізації здобувачів освіти, розвиток пізнавальних здібностей здобувачів освіти, їх творчу активність, прищеплювання любові до обраної професії.

З цією метою систематично проводяться різні позанавчальні заходи як теоретичного так і інтерактивного характеру. Здобувачі освіти залучаються до міжнародних, всеукраїнських, загальноміських та регіональних науково-практичних конференцій, конкурсів, олімпіад, таких як Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародна науково- практична конференція «Авіація і космонавтика», регіональний психолого-природничий конкурс – шоу «Найкмітливіший і найрозумніший», психолого- природничий конкурс – шоу «Природознавець-дослідник», «Єдність в розмаїтті», Всеукраїнська конференція творчих робіт «Козацтво – традиції через роки».

У межах коледжу організовуються творчі зустрічі, перформанси («Говори українською», «Книжка завжди у моді» …), інтелектуально-розважальні ігри («Хто попереду?»), фестивалі («Мандруємо країнами світу»), літературні вечори («Художня спадщина Тараса Шевченка»), флешмоби («Збережемо ліси України», «Здоровий колір планети – ЗЕЛЕНИЙ!» «UA Day»), фотофлешмоби (#ШевченкоЗаряджає, Стріт-арт Шевченко) відеофлешмоби (#ЛінаНадихає), олімпіади, тощо

Для реалізації наукового потенціалу здобувачів освіти діють наукові секції: «Проект», «Anima» та «Цікавий світ».

А з 01 вересня 2023 року на комісії працюють ще два наукові гуртки «Прикладна екологія» та «Культура професійного мовлення».

C:\Users\ЗОП-1\Desktop\Новая папка (2)\2014-11-06 15.50.48.jpg

K:\Новая папка\ПЕТРЕЧЕНКО\Петреченко0011.tif