Загальна інформація про циклову комісію «Авіоніка»

Голова випускової циклової комісії авіоніки,
Гринченко Тетяна Олексіївна

Вітаємо Вас і запрошуємо познайомитись з цикловою комісією, аспектами життя і роботи комісії.

Усі викладачі циклової комісії, використовуючи свій багаторічний досвід та традиції підготовки фахівців, допомагають курсантам отримати необхідні і корисні знання для того, щоб стати кваліфікованим спеціалістом в сфері авіоніки.

Авіоніка – це весь комплекс електронного обладнання, який встановлений на борту повітряного судна.

З розвитком авіації бортове електронне обладнання постійно ускладнювалось, і, відповідно, необхідність в його обслуговуванні також збільшувалась. Тому наші випускники завжди користуються попитом на ринку праці України та за кордоном.

В різні періоди часу циклова комісія мала назви:

• Бортові пілотажно-навігаційні комплекси
  • Авіаційні прилади та електроустаткування
  • Авіоніки та наземних засобів радіоустаткування

З 1 вересня 2020 року комісія отримала назву «Авіоніка» і увійшла до складу відділення «Експлуатації та ремонту авіатехніки».

Проте, не залежно від назви, на комісії завжди працює високопрофесійний викладацький склад, який використовуючи сучасну навчально-методичну і матеріально-технічну базу, забезпечує високу якість підготовки майбутніх спеціалістів.

Склад циклової комісії / кафедри (перелік викладачів).

Освітній процес на цикловій комісії авіоніки забезпечує 6 викладачів, серед яких 1 аспірант, що становить 17% , мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 50%, «спеціаліст першої категорії» - 17%, «молодий спеціаліст» - 17%.

Спеціальності.

Освітньо-професійний ступінь – «Фаховий молодший бакалавр» за спеціальністю «173 Авіоніка»

Освітньо-професійні програми.

Освітньо-професійний ступінь – «Фаховий молодший бакалавр» за освітньо-професійними програмами:

«Авіоніка»

Основні дисципліни.

Перелік основних дисциплін, що викладаються на комісії

• Вступ до спеціальності
  • Авіаційна електротехніка (для категорії В2)
  • Основи електроніки (для категорії В2)
  • Авіаційні електричні машини
  • Аеродинаміка та конструкція повітряних суден
  • Основи автоматики та сервомеханізмів
  • Комп`ютерно-інтегровані системи авіоніки
  • Авіаційні транспортні системи
  • Авіаматеріалознавство
  • Людський фактор
  • Авіаційне законодавство
  • Авіаційні прилади та інформаційно-вимірювальні системи авіоніки
  • Електропостачання повітряних суден
  • Електрообладнання повітряних суден
  • Функціональні системи повітряних суден
  • Силова установка
  • Основи авіаційного радіозв`язку, радіолокації і радіонівігації
  • Пілотажно-навігаційне обладнання повітряних суден
  • Технічне обслуговування систем повітряних суден

Діяльність циклової комісії / кафедри.

Викладачі циклової комісії є керівниками таких наукових секцій: «Енергосистеми та бортові електрифіковані комплекси ЛА» і «Інженерно-психологічні, ергономічні та технічні аспекти безпеки польотів», а також гуртка технічної творчості. В цих секціях (гуртках) курсанти можуть знайти для себе щось пізнавальне, також вони можуть проявити себе і свої таланти, або просто поспілкуватись один з одним та з викладачами на цікаві теми.

Голова циклової комісії виконує обов`язки голови методичного об`єднання викладачів електротехнічних дисциплін південного регіону м. Кривого Рогу.

Наші курсанти постійно беруть участь в конференціях, які проводяться на рівні коледжу, так і на рівні міста і країни. Традиційно наші курсанти не лише беруть участь, а й займають призові місця в таких щорічних заходах, як: Всеукраїнський благодійний конкурс «Авіатор»; Міжнародна науково-практична конференція «Авіація і космонавтика»; Міжнародна науково-технічна конференція «АВІА» та інші. На цикловій комісії авіоніки регулярно проводяться різні конкурси, олімпіади з предметів професійного циклу.

Щороку курсанти проходять практичну підготовку на різних підприємствах країни.

Підтримуємо постійний зв`язок з нашими випускниками