Відокремлений структурний підрозділ "Криворізький фаховий коледж НАУ"
SEPARATED STRUCTURAL SUBDIVISION "KRYVYI RIH PROFESSIONAL COLLEGE OF NATIONAL AVIATION UNIVERSITY"
Меню
Випускнику

Шановний випускник

відокремленого структурного підрозділу «Криворізький фаховий коледж Національного авіаційного університету»

У житті кожного успішного курсанта (студента) настає хвилюючий і в той же час радісний момент, коли він, успішно здавши атестацію здобувача освіти, отримує диплом про освіту та готовий успішно працювати і робити свою кар’єру. Але уже зараз, перед Вами постає питання працевлаштування, виникає безліч запитань…

Випускники закладів освіти, яким присвоєно кваліфікацію фахівця з освітою різних освітньо-кваліфікаційних рівнів та освітніх ступенів мають право на вільний вибір виду діяльності та місця роботи відповідно до здібностей і професійної підготовки з урахуванням особистих інтересів і суспільних потреб (окрім випадків, передбачених чинним законодавством: пільговий прийом, особливі вимоги до професійної діяльності тощо).

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України № 1662-VIII «Про внесення змін до закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників», прийнятий Верховною Радою України 6 жовтня 2016 року.

Передбачається, що випускники закладів освіти вільні у виборі місця роботи (за винятком військових), а заклади освіти не зобов’язані здійснювати їх працевлаштування.

Відповідно до Закону № 1662-VIII державні органи мають сприяти працевлаштуванню випускників закладів освіти надавати випускникам закладів освіти інформацію про наявність вакансій у складі юридичних осіб незалежно від форми власності та підпорядкування для можливого працевлаштування.

Враховуючи сучасні умови розвитку економіки України, в тому числі, значне зменшення державного сектору (від 0% до 30%, залежно від галузі економіки) керівництво закладів освіти, за умови відсутності запитів від державних підприємств, може сприяти працевлаштуванню випускників на підприємства, установи та організації інших форм власності, оскільки вони теж є платниками податків і вносять внесок у розвиток України.

Реєстрація молодих фахівців у державній службі зайнятості здійснюється за місцем постійного проживання у порядку, визначеному законодавством про зайнятість населення.