Історія бібліотеки

Бібліотека Криворізького коледжу Національного авіаційного університету (спочатку КРАУСС) була заснована на базі бібліотечного фонду Арзамаської школи авіа радистів у вересні 1951року. Фонд бібліотеки налічував всього 200 примірників, а вже у 1972 році він збільшився до 82 000 примірників.

Першою завідуючою бібліотеки стала Парфьонова А.І. - талановитий організатор, чудова людина, висококваліфікований знавець бібліотечної справи.

Під її керівництвом працювали бібліотекарі: Швед А.Г., Савченко А.К., Плоткіна К.В., Барабаш М.М., Закревська Л.П., Данюк Л.О., Зайцева Р.В., Рішина Р.А. Вони були фундаторами бібліотечної справи, досвідчені люди, високо кваліфіковані, інтелігентні, які любили свою роботу та читачів.

Пізніше у бібліотеці працювали Кучма Л.П, Щебетовська В.В., Бошкова В.О., Підоренко І.М., Чуприна Є., Векслер О.С., Слободянюк Л.А., Жукова В.О.,

Орлова З.О.

У 1982 році бібліотека переїхала в нове приміщення нового корпусу училища. За два тижня працівниками бібліотеки був перенесений фонд, який на той час складав

200 000 примірників

У 1992 році бібліотеку очолила Петреченко І.Б. Під її керівництвом працювали Зайцева Р.В., Роздоловська І.М., Бєлікова М.А., Дмитренко А.О., Данюк Л.О. Завдяки їхній щоденній творчій праці, ініціативності, ерудованості, енергійності, професіоналізму і надзвичайній відповідальності бібліотека стала справжнім соціально – культурним центром коледжу.

У 2006р завідуючою бібліотеки стала Говорова О.В. Колектив поповнився молодими працівниками (Наумчик К.О., Діянова Я.В., Щегловська Г.О., Гуцу Т.С). Це згуртований колектив однодумців, творчих особистостей, людей закоханих у свою справу. Вони докладають багато зусиль, щоб зробити бібліотеку сучасним інформаційним центром.

Станом на 2021 рік бібліотечний фонд налічує 147480 екземплярів, з них: наукова література – 29121 прим., технічна - 35375 прим., художня – 7258 та методичні розробки викладачів коледжу – 75726 прим. Також кожний рік фонд бібліотеки поповнюється за рахунок періодичної преси (журнали, газети).

Бібліотека в середньому обслуговує 1600 користувачів, відвідують 23000 чол. та книговидача складає за рік 43000 примірників.

Враховуючи широкий сплеск інформаційних технологій, в бібліотеці був створений електронний каталог. Також бібліотека має комп’ютери, які підключені до мережі Інтернет. Читачі можуть скористатися електронною літературою та електронним каталогом.

На сьогодні в бібліотеці коледжу створені всі умови для задоволення потреб користувачів. Адже бібліотека є центром інформаційної та духовної культури, а бібліотекарі продовжують виконувати свою просвітницьку місію, залишаючись провідниками в країну знань.