Нормативні вимоги щодо базової підготовки слухачів та розширення наявної категорії персоналу з технічного обслуговування повітряних суден

Організація PART-147 коледжу відповідно до Схвалення Державної авіаційної служби України має право на проведення базової підготовки за наступними категоріями (підкатегоріями):

• В1 – технік-механік з технічного обслуговування:

В1.1 – літаки з газотурбінними двигунами;

В1.3 – вертольоти з газотурбінними двигунами;

• В2 – технік-авіонік з технічного обслуговування.

Слухачі, що проходять базову підготовку за підкатегорією В1.1 «Літаки з газотурбінними двигунами» мають пройти базову підготовку та/або базове екзаменування з наступних модулів, відповідно до вимог PART-66:

М 11 А

Аеродинаміка, конструкції та системи  газотурбінного літака

М 15

Газотурбінний двигун

М 17А

Повітряний гвинт

Слухачі, що проходять базову підготовку за підкатегорією В1.3 «Вертольоти з газотурбінними двигунами» мають пройти базову підготовку та/або базове екзаменування з наступних модулів, відповідно до вимог PART-66:

М 12

Аеродинаміка, конструкції та системи вертольота

М 15

Газотурбінний двигун

Слухачі, що проходять базову підготовку за категорією В2 «Авіоніка» мають пройти базову підготовку та/або базове екзаменування з наступних модулів, відповідно до вимог PART-66:

М 13

Аеродинаміка, конструкції та системи повітряного судна

М 14

Силова установка

Особа, що виявила бажання пройти базову підготовку за будь-якою категорією (підкатегорією), має право пройти лише базове екзаменування з відповідних модулів.

Звертаємо вашу вагу!

Відповідно до рекомендацій Державної авіаційної служби України, підготовка за програмами модулів М9А «Людський фактор» та М10 «Авіаційне законодавство» відбувається в повному обсязі (тобто слухач не може лише пройти базове екзаменування за цими модулями). Об’єм підготовки за модулем М9А «Людський фактор» становить 42,5 астрономічні години (8 днів підготовки по 6 годин на день, включаючи час екзаменування), а за модулем М10 – 88 астрономічних годин (15 днів підготовки по 6 годин на день, включаючи екзаменування).

Особа, що проходить лише базове екзаменування з модулів підготовки відповідної категорії або підкатегорії (не враховуючи модулі М9А та М10) має можливість складати по 2 екзамени на день.

Інформація щодо розширення повноважень (отримання двох категорій – В1 та В2)

Особа, яка виявила бажання пройти базове екзаменування, щоб згодом отримати свідоцтво персоналу з технічного обслуговування, або розширити повноваження наявного свідоцтва персоналу з технічного обслуговування, має пройти базове екзаменування з нижченаведених модулів:

Категорія, що додається

Наявна категорія

Модулі, з яких потрібно пройти екзаменування

В1.3

11А, 17

2, 6, 7, 11А, 15, 17

В 1.3

2, 6, 7, 12, 15

4, 5, 13

В1.3