Презентація "Основи академічної доброчесності" - жовтень 2021

07.10.2021 викладачем, завідувачем кафедри менеджменту та логістики, к.е.н. Смирновою Надією Вікторівною проведено оглядову презентацію на тему: «Основи академічної доброчесності» для здобувачів вищої освіти 715 і 705 навчальних груп з метою:

• з'ясування теоретичної сутності даного питання;
  • розгляду нормативно-правової бази впровадження академічної доброчесності;
  • перегляду ознайомчого відео з відповідної теми.

Академічна доброчесність є сукупністю етичних норм і принципів, законодавчого визначених правил, які є обов'язковими для виконання усіма учасниками освітнього процесу. Сферою впровадження даного поняття є навальний процес, викладання, наукова і творча діяльність.

Метою академічної доброчесності є забезпечення довіри до результатів навчального процесу / наукової (творчої) діяльності.

Згідно Закону України «Про освіту» (2017 р.) порушенням академічної доброчесності є:

• академічний плагіат;
  • самоплагіат;
  • фабрикація;
  • фальсифікація;
  • списування;
  • хабарництво;
  • неефективне оцінювання.

Академічною відповідальністю за порушення академічної доброчесності є:

• повторене оцінювання;
  • повторне вивчення навчального курсу;
  • відрахування із закладу освіти (окрім школи).

З метою запобігання плагіату та дотримання принципів академічної доброчесності здобувачам освіти слід самостійно викладати думки, формуючи власні судження стосовно об'єкту дослідження, але у межах загальноприйнятої концепції розгляду відповідного питання.