Голова циклової комісії «Радіотехніка та електромеханіка» Цвіркун Сергій Леонідович, кандидат технічних наук, викладач-методист
Ласкаво просимо на сторінку циклової комісії / кафедри «Радіотехніка та електромеханіка» ВСП «Криворізький фаховий коледж Національного авіаційного університету".
Історія циклової комісії / кафедри.
Циклова комісія / Циклова комісія / кафедра «Радіотехніка та електромеханіка» була створена 1 вересня 2015 року одночасно зі створенням факультету «Повітряний транспорт та комп`ютерні технології». Циклова комісія / кафедра «Радіотехніка та електромеханіка» посідає важливе місце у підготовці бакалаврів та фахових молодших бакалаврів за двома спеціальностями 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 172 «Електроні комунікації та радіотехніка». Циклова комісія / кафедра є випускаючою і здійснює підготовку бакалаврів та фахових молодших бакалаврів за денною та заочною формами навчання. Циклову комісію / кафедру очолює викладач-методист, кандидат технічних наук Цвіркун Сергій Леонідович.
Циклова комісія / кафедра має потужну матеріально-технічну базу, досвідчений професорсько-викладацький склад, розвинену комп`ютерну мережу, багаторічний досвід освітянської та педагогічної роботи. Це зумовлює підготовку фахівців на найвищому професійно-кваліфікаційному рівні і забезпечує їх конкурентоспроможність на ринку праці, активізує творчу, професійну і соціальну діяльність на збагачення інтелектуального потенціалу нації.
Всі випускники спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 172 «Електроні комунікації та радіотехніка» працевлаштовані і працюють на різних підприємствах та організаціях у відповідності до їх галузевої належності, форм власності і господарювання. В отриманих відгуках від керівників підприємств та організацій відзначається їх високий кваліфікаційний рівень, відповідальне ставлення до своїх обов`язків, наголошується, що вони широко використовують знання, здобуті в ВСП «Криворізький фаховий коледж Національного авіаційного університету» та вміло застосовують знання на практиці.
Склад циклової комісії / кафедри (перелік викладачів).
Освітній процес на цикловій комісії / кафедрі забезпечується 9-ьома штатними науково-педагогічними працівниками, з яких — 1 професор, доктор технічних наук; 2-кандидата технічних наук (з них 1 доцент кафедри); 2 – викладача-методиста; 2 - викладача мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та 3 завідувача лабораторій.
Спеціальності.
Освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр» за спеціальностями:
172 «Електроні комунікації та радіотехніка»,
141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
Освітній ступінь «Бакалавр» за спеціальностями:
172 «Електроні комунікації та радіотехніка» ( термін навчання - 2 роки 10 місяців)
141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ( термін навчання - 2 роки 10 місяців)
Освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр» за освітньо-професійними програмами:
«Телекомунікації та радіотехніка»,
«Електрозабезпечення промислових підприємств та цивільних споруд»
Освітній ступінь «Бакалавр» за освітньо-професійними програмами:
«Телекомунікації та радіотехніка»,
«Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
Основні дисципліни.
Викладачі кафедри викладають такі основні дисципліни:
Для спеціальності 172 «Електроні комунікації та радіотехніка».
Для спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»:
Дисципліни професійної та практичної підготовки:
Діяльність циклової комісії / кафедри.
Пріоритетні напрями наукової діяльності циклової комісії / кафедри:
На базі циклової комісії / кафедри Радіотехніка та електромеханіка створений та веде науково-дослідну роботу науковий гурток: «Безпілотні літальні апарати та системи з числовим програмним керуванням» (керівник – викладач циклової комісії / кафедри Рудий С.В.).
Основна мета діяльності гуртка: дати більш глибокі знання в області цифрових засобів обробки інформації та їх використання у системах автоматичного та автоматизованого керування технологічними процесами.
Для вирішення поставленої мети, використовуються сучасні радіоелектронні платформи, побудовані на мікропроцесорах та мікроконтролерах. Так, для реалізації автоматизованих станків з числовим програмних забезпеченням широко використовується платформа Arduino та ESP-32. Для написання програм використовують ArduinoIDE. Для популяризації авіації та більш глибокого розуміння принципів польоту повітряних суден досліджуються та розробляються безпілотні літальні апарати на базі польотного контролеру Matek F405. Для налаштування та дослідження можливостей БПЛА використовується програмне забезпечення Betaflight та INAV.
Результатом роботи гуртка є практична реалізація конструкції станків з ЧПК, таких як лазерний гравер, фрезер та 3D принтер; БПЛА типу квадрокоптер з можливістю фото/відеозйомки, а також участь здобувачів освіти у конференціях та конкурсах, де вони займають призові місця.
Здобувачі освіти, які бажають стати учасниками гуртка можуть звернутись на циклової комісії / кафедру (навчальний корпус № 1) або безпосередньо до керівника гуртка.