голова циклової комісії фізико-математичних дисциплін (ФМД), Рашевський Микола Олександрович
Історія розвитку циклової комісії починається з 1951 року. Спочатку це був загально - технічний цикл. Потім з 1962 була створена циклова комісія загальнотехнічних дисциплін на чолі з Марківським Г. В. Дисциплінами, що читались на комісії ФМД були: вища математика, технічна механіка, креслення, основи авіації.
З 1965 по 2000 роки комісію очолювали: Братко В. П., Баєва О.Т., Шульга М.П.
03.10.1997 року наказом № 207 циклову комісію поділили на предметну комісію математики, головою якої стала Даниліна Г.В. та предметну комісію фізики, головою якої став Ільюшенко В.Л.
02.10.2000 р. Наказ №264. Головою циклової комісії математики та природознавчих дисциплін (МПН) стає Ніконова О.П.
В 2002 році було створено дві незалежних циклових комісії.
Головою циклової комісії математики стала Щигрінцова О.В. та головою циклової комісії природознавчих дисциплін стала Герасимова К.В.
Згідно наказу № 132-од від 10.09.2013 у склад комісії вийшли викладачі фізики та комісія була перейменована у циклову комісію фундаментальних дисциплін. На комісії працювало 27 викладачів.
Згідно наказу № 127-од від 31.08.2015 комісія працює у складі відділення «Комп`ютерна і програмна інженерія», як циклова комісія фізико-математичних дисциплін (ФМД).
З 1 вересня 2019 року комісія увійшла у склад відділення
«Загальноосвітня підготовка».
з 1 вересня 2023 року головою циклової комісії став Рашевський М. О.
Освітній процес на цикловій комісії фізико-математичних дисциплін на 2023/2024 навчальний рік забезпечує 11 викладачів, серед яких 4 кандидата наук, 6 викладачів мають педагогічне звання
«викладач-методист», 10 кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 1 викладач «спеціаліст першої категорії».
РАШЕВСЬКИЙ Микола Олександрович – викладач, голова циклової комісії, «спеціаліст вищої категорії», кандидат фізико-математичних наук, доцент;
БЯСТИК Альона Геннадіївна – викладач, «спеціаліст першої категорії»;
ГРИБЕНКО Ірина Вікторівна – викладач, «спеціаліст вищої категорії»;
ДАНИЛІНА Галина Володимирівна – викладач, «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист», кандидат технічних наук, доцент;
КИСЛОВА Марія Алімівна – викладач, «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист», кандидат педагогічних наук;
КОВАЛЬЧУК Олена Леонідівна – викладач, «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист»;
КОЛЬЧАК Марина Миколаївна – викладач, «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист»;
МІНЕНКО Роман Вадимович – викладач, «спеціаліст вищої категорії», кандидат фізико-математичних наук;
ТАРАДУДА Алла Станіславівна – викладач, «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист»;
ЩИГРІНЦОВА Олена Володимирівна – викладач, «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист».
РУДА Анна Сергіївна – викладач, «спеціаліст вищої категорії». РЯДЧИК Даниїл Денисович – завідувач лабораторії.
На сьогоднішній день циклова комісія фізико-математичних дисциплін здійснює підготовку фахівців «Освітньо-професійний ступінь - Фаховий молодший бакалавр» за спеціальностями:
121 «Інженерія програмного забезпечення», 123 «Комп`ютерна інженерія»,
172 «Електронні комунікації та радіотехніка», 173 «Авіоніка»,
272 «Авіаційний транспорт»,
275 «Транспортні технології (на повітряному транспорті)», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 151 «Автоматизація та комп`ютерно-інтегровані технології». За освітньо-професійними програмами:
«Комп`ютерна інженерія»,
«Інженерія програмного забезпечення»,
«Електронні комунікації та радіотехніка»,
«Авіоніка»,
«Авіаційний транспорт»,
«Транспортні технології (на повітряному транспорті)»,
«Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»,
«Автоматизація та комп`ютерно-інтегровані технології».
Також циклова комісія фізико-математичних дисциплін здійснює підготовку фахівців освітнього ступеню «Бакалавр» за спеціальностями:
141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 172 «Електронні комунікації та радіотехніка»,
272 «Авіаційний транспорт»
«Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»,
«Електронні комунікації та радіотехніка»,
«Авіаційний транспорт».
основних дисциплін:
Робота комісії спрямована на організацію науково-дослідницької і творчої роботи здобувачів освіти та викладачів. У 2011 році починала свою працю олімпіада з математики на приз начальника Криворізького коледжу Національного авіаційного університету (ОМПНК) ще цикловою комісією математичних дисциплін. Цей захід проводився в рамках відповідного договору про науково-педагогічну співпрацю з механіко-математичним факультетом Дніпропетровського Національного університету ім. Олеся Гончара. Мета проведення олімпіади – виявлення творчо обдарованих здобувачів освіти коледжу, що мають належний рівень математичної культури з метою подальшої індивідуальної роботи з ними. Олімпіада також покликана сприяти підвищенню інтересу до математики.
В 2024 році вперше була проведена олімпіада з математики на базі авіаколеджу для здобувачів освіти 9-х класів загальноосвітніх закладів м. Кривий Ріг. Вона проводилась в межах профорієнтаційної роботи.
Протягом 10 років з 2013 по 2023 роки під керівництвом кандидата педагогічних наук Кислової Марії Алімівни на комісії плідно працює наукова секція «Фізматик». У 2024 році наукову секцію «Фізматик» очолив кандидат фізико-математичних наук Рашевський Микола Олександрович. Викладачі комісії займаються підготовкою наукових робіт для участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Авіація і космонавтика», яка згодом отримала статус міжнародної. Крім того, викладачі ЦК ФМД беруть участь у інших конференціях різного рівня. Здобувачі освіти нашого коледжу під керівництвом викладачів ЦК ФМД є постійними учасниками та переможцями регіонального конкурса
«Єдність у розмаїтті».
Результати своєї наукової роботи викладачі висвітлюють у сучасних наукових виданнях різного рівня.
Викладачами ЦК ФМД Кисловою М.А., Тарадудою А.С. та Бястик А.Г. з 2021 року організовується Тиждень педагогіки, в рамках якого проводиться Регіональна онлайн-конференція «Сучасний
науково-педагогічний досвід при викладанні фундаментальних дисциплін у закладах освіти».